71’inci Cannes Film Festivali’nde yarışacak filmler belli oldu

71’inci Cannes Film Festivali’nde yarışacak filmler belli oldu

Bu yıl 8-19 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan Cannes Film Festivali’nin programı belli oldu.Altın Palmiye için yarışacak olan Todos lo Saben filminin...

A+A-

Bu yıl 8-19 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan Cannes Film Festivali’nin programı belli oldu.

Altın Palmiye için yarışacak olan Todos lo Saben filminin oyuncuları Penelope Cruz ve Javier Bardem (Fotoğraf: IMDB)

2018 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışacak filmler, festival başkanı Thierry Frémaux tarafından açıklandı.

71’inci Cannes Film Festivali’nde yer alacak filmler şu şekilde:

Ana Yarışma

Todos lo Saben (Everybody Knows) – Asghar Farhadi

En Guerre (At War) – Stéphane Brizé

Dogman – Matteo Garrone

Le livre d’image – Jean-Luc Godard

Netemo Sametemo (Asako I & II) – Ryusuke Hamaguchi

Plaire Aimer et Courir Vite (Sorry Angel) – Christophe Honoré

Les Filles du Soleil (Girls of the Sun) – Eva Husson

Ash is Purest White – Jia Zhang-Ke

Shoplifters – Kore-Eda Hirokazu

Capharnaüm (Capernaum) – Nadine Labaki

Buh-Ning (Burning) – Lee Chang-Dong

BlacKkKlansman – Spike Lee

Under the Silver Lake – David Robert Mitchell

Three Faces – Jafar Panahi

Zimna Wojna (Cold War) – Pawel Pawlikowski

Lazzaro Felice – Alice Rohrwacher

Yomeddine – A.B Shawky

Leto (L’Ete) – Kirill Serebrennikov

Özel gösterim

10 Years in Thailand – Aditya Assarat, Wisit Sasanatieng, Chulayarnon Sriphol & Apichatpong Weerasethakul

The State Against Mandela and the Others – Nicolas Champeaux & Gilles Porte

O Grande Circo Místico (The Great Mystical Circus) – Carlo Diegues

Les Ames Mortes (Dead Souls) – Wang Bing

A Tous Vents (To the Four Winds) – Michel Toesca

La Traversee – Romain Goupil

La Pape François – Un Homme de Parole (Pope Francis – A Man of His Word) – Wim Wenders

Gece yarısı gösterimleri

Arctic – Joe Penna

Gongjak (The Spy Gone North) – Yoon Jong-Bing

Yarışma dışı

Solo: A Star Wars Story – Ron Howard

Le Grand Bain – Gilles Lellouche

Un Certain Regard

Grans (Border) – Ali Abbasi

Sofia – Meyem Benm’Barek

Les Chatouilles (Little Tickles) – Andréa Bescond & Eric Métayer

Long Day’s Journey Into Night – Bi Gan

Manto – Nandita Das

À Genoux Les Gars (Sextape) – Antoine Desrosieres

Girl – Lukas Dhont

Gueule D’Ange (Angel Face) – Vanessa Filho

Euphoria – Valeria Golino

Rafiki (Friend) – Wanuri Kahiu

Mon Tissu Prefere (My Favorite Fabric) – Gaya Jiji

Die Stropers (The Harvesters) – Etienne Kallos

In My Room – Ulrich Köhler

El Angel – Luis Ortega

The Gentle Indifference of the World – Adilkhan Yerzhanov

Bu haber toplam 350 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.