Elazığ Belediye Başkanı’ndan  iş insanlarına çağrı

Elazığ Belediye Başkanı’ndan iş insanlarına çağrı

Yatırım yapmak isteyen, para kazanmak isteyen ,geri dönüşümü en kısa zamanda almak istiyorum diyen bütün yatırımcıları Elazığ’a davet eden Elazığ...

A+A-

Yatırım yapmak isteyen, para kazanmak isteyen ,geri dönüşümü en kısa zamanda almak istiyorum diyen bütün yatırımcıları Elazığ’a davet eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz şu açıklamalarda bulundu: 

İstikbal göklerdedir, ekonomik istiklal Elazığ’dadır. Elazığ’a kim yatırım yaparsa onun mamul hale getirmiş olduğu imalatını ben pazarlarım. Pazarlama müdürü gibi yurt içinde ve yurt dışında satışını pazarlarım. Hedefimiz şu, Elazığ’a para girdisi olsun. Bu para girdisi kimin kasasına girerse girsin , kimin banka hesabına girerse girsin benim için önemli değil. Benim için Elazığ’a bu paranın girmesi önemlidir. Biz yatırımcının adına, soyadına kimliğine bakmayız. Elazığ’a gelip yatırım yapmak mı istiyor onun önüne düşeriz,elinden tutarız, önündeki bütün engelleri kaldırırız. Mücadeleyi birlikte veririz. Yatırımın temelini atarız, üretimde birlikte oluruz. Biz Elazığ Kalkınma Ajansı’da Yatırım İzleme Ofisi oluşturduk. Yatırım İzleme Ofisi şu işi görüyor: Yatırım yapmak isteyenlere hangi alanlarda, hangi sektörlerde yatırım yapılabilir onlarla ilgili bilgileri veriyor. Sizi istediğiniz kadar , misafir edip gezdiriyor. Gerektiğinde fizibilite ve etüt çalışmalarını veriyor. Adım attığınızda büyün yardımcınız biziz. Elazığ’dan 27 ile ulaşım imkanı var. En merkezi illerden biri. Üretimin ve imalatın merkezi. Sanayici, yatırımcı para kazanayım diyorsa Elazığ’ı tercih etmelidir. Biz Elazığ’a gelin yatırım yapın yardım edin demiyoruz. Gelin Elazığ’a yatırım yapın, para kazanın diyoruz.

Hedefimiz 2023 'te Elazığ’ın ilk 10’a girmesi

Elazığ kadim bir şehir. 4 bin yıllık medeniyetler birikiminin olduğu bir şehir. Bu şehri 2023’e hazırlıyoruz. 2023’te Elazığ daha yaşanabilir,daha güzel halkının mutlu olduğu gelir düzeyi yükselmiş bir şehir olarak görüyoruz. Bu çerçevede Elazığ 2014 yılında yaşanabilir şehirler arasında 49. Sıradayken 2017 yılında yaptığımız yatırım ve çalışmalarla 19. Sıraya yükseldi. 2023 te Elazığ’ın ilk 10’a girmesini hedefliyoruz. Alt yapılar üst yapılar teknik çalışmalar, kültür ve sanat çalışmaları musiki çalışmalarının bütününü birleştirdiğimizde yaşanabilir bir şehir oluyorsunuz. Hedefimiz Elazığ’ın 1 milyon nüfuslu bir köy halime getirmek değil 400 bin nüfusuyla metropol şehir kalitesinde yaşayan güzel,rahat,kaliteli yaşayan bir şehir yapmak.

 

Bu haber toplam 250 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.