İnce, suskunluğunu bozdu

İnce, suskunluğunu bozdu

Muharrem İnce, CHP Genel Merkezi'nde yaptığı açıklamada neden kameraların karşısına geç çıktığını anlattı

A+A-

Reel Haber Ajansı(RHA)- Muharrem İnce, CHP Genel Merkezi'nde yaptığı açıklamada şöyle dedi: 

* Aspragas haberlerle başlayayım. Beni kimse tehdit etmedi. Beni tehdit edecek adam daha yer yüzüne gelmedi. Bunlar birkaç şizofrenin işi. Bunları alıp yaymak da ciddi sorun. Yok ben saraya gitmeşim. Bunlar yalan haberlerdir.

* 15 milyon yurttaşımız bana oy verdi. 15 milyon insan cumhurbaşkanlığına oy verilirsa 30 milyona çıkarılabilir bunun için çalışacağım. Tayyip 81 milyonnun cumhurbaşkanı olmalı. Gerginliğe son verin herkesi kucaklayın. Seçilsem, Ak Parti genel merkezine gelip herkesi kucaklaşacaktım. Seçimler ülkemiz ve demokrasimiz için önemli..

* Her şeyi ile adaletsiz bir seçim olmuştur. Suruç ve Erzurum'da yaşananlar kan bulaşmışütır. Ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

* 16 nisan'da hayır ve evet bloku olarak şekillendirme olmuştur. Seçim sürecinde oylara müdahale edildiği usulsüzlükler yapıldığını gördük. Partililer cansiperane mücadele etti. Onları kutluyorum. Seçimde her sandıkta ıslak imzalı tutanaklar tutulur. Bizim için bu tutanakta lazılan rakamlardır. Anlamlı bir farklılık yoktur. Toplam sonucu değiştirecek değiloidr. Seçim sonuçlarını kabul ediyorum. En başta söyleyeceğimiz bugünden itibarein yürürlüğe girecek rejimin tehlikelidir. Yasama, yargı sorunu gelmesi bekaa sorunudur. Bunu yaşayacağız ve bedeyini ödeyeceğiz. Türkkiye 41 yıldır sürdürdüğü parlamenter sistemde kurumlara bağlı olmayacağımız anlaşılmıştır. Tak anlamıyla keyfi adam sistemine geçilmiştir. Her zaman kaygılarımız olmaya devam edecektir. Halkımızla birlikte olmaya devam edeğiz. Tüm vatandaşların takdirini kazanmaya devam edeceğim. Güçlü bir hareket olmuştur, olmaya devam edecektir. Seçimde yaşadığımızheyecanı büyüyereksürdüreceğiz. İçinde bulunduğumuz koşullarda Erdoğan yaşamlarını sürdüremez. Halkımızla buluşmaya devam edeceğiz. Beni aday yapan partime ve çıkaracağımız sayısız dersler vardır. Eksikliklerimizi tamamlamak zorundayız. Bize düşen yanlışlıkları düzeltmektir. Türkiye herkesin olana kadar mücadelemiz sürecektir. Birbirimize güvenmek en büyük gücümüz olacaktır. Ülkemiz için kaygıları daha fazla hissetmeye devam ececeğiz. Benim gündemim Türkiye'dir 15 milyon insan bana güvenip oy vermiştir. 50 yerine 500, 5 bin günlük kampanya ile devam edeceğim. 50 günlük kampanyada ramazanda sıcaktabeni yanlız bıraklayan halkımıza bayraklarımızı asan gençlerimize, görüntü gürültü kirliliği gösterdiğimiz herkese teşekkür ediyorum. Bebeğini seçim müzikleri nedeniyle uyutmada zorlanan annelerden özür dilerim. Bugünden itibaren çalışmaya devam edeceğimizi bildiriyorum.

Parti içi konuları tartışmayacağım istediğiniz kadar sorun cevap vermeyeceğim. 16 yıl millvtekililliği yaptım. Siyasi kadrolarda bulunan insan doğru yolu bulacaktır. 

* Ben tek başıma CHP'ye akıl verecek değilim. Sorunların çözümü ortak akılla ortak iyi yapılmalıdır.

* İsmail Küçükkaya ilearkadaş olarak konuştum. Bunu haber olarak yapılacağını düşünmemiştim. Netleşsin, ondan sonra çıkacaktım. Gazetecilerle dost olurken dikkatli olmak gerekir. Çıkacaktım, hatta 5'e 10 kala YSK önüne çıkacaktım. Oy çalınmıştır. Evet. Bir yarışa giderken ipleyemiyorsanız yeniden hazırlanacaksınız. 10 milyon fark var. Kaçtığımız tehdit edildiğimiz yok. Tweet'lerle öğrenilmesi şık olmamıştır. Hatam olmuştur.

* Bana yürü derlerse yürümeye hazırım

* Türkiye'nin nefes alması lazım. 

*Akşener ile görüşmedim, ama görüşeceğim.

* Eldeki sonuçlara göre kaybetmişseniz, kaybetmişsiniz. Açık ara bir durum var. Bunu kabul etmeyerek ne yapacaksınız. Aksi halde demokrasiye inanmıyorsunuz demektir. Tebrik edemiyorsan. seçime girmeyeceksin.

* 30 yıl sonra yüzde psikolojik olarak CHP'nin 30 barajını aşan bir Muharrem İnce var karşınızda. 

* Dün akşam, Erdoğan ile görüşmedim, tutanaklarla uğraşıyordum.

* Tayyip Erdoğan ile Abdullah Gül kavga etsin oyumuz artsın kabul etmem. 50 günlük kampanyada yüzde 30'luk barajı aştık. 500 günde ne olacağını hesaplayın.

* CHP'nin Demirtaş'a yönelik özgürlük talebi olmadı. Nerede okudunuz. Ama Türkiye'nin özgürlük talebimiz var.

* İlk turda hedefimiz yüzde 35'ti. CHP yüzde 25'i aşamıyordu. Bunu aşarsak ikinci turda başaracağımızı umuyordum. İyi ve HDP'yi yüzde 12 Saadet Partisi'ni yüçde 3 olarak tahmin ediyordum. Yüzde 27 oya ulaşamadılar. Umduğum gibi olmadı. 

* Demirtaş'ı, Erdoğan'ı ziyaret ettim. Herkesi ziyaret ederim. Bundan özel bir anlam çıkarılmasın.

Bu haber toplam 411 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.