Kobiler buluşmasında konuşan Kılıçdaroğlu: Mütevazı olmayacağım

Kobiler buluşmasında konuşan Kılıçdaroğlu: Mütevazı olmayacağım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde iş insanlarına seslenirken, “Hayatımın 27,5 yılını Maliye’ye ayırmış biri olarak bütçe nasıl yapılır, para nasıl bulunur, planlama nasıl yapılır ve para nasıl harcanır, h

A+A-

Reel Haber Ajansı(RHA)- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde iş insanlarına seslenirken, “Hayatımın 27,5 yılını Maliye’ye ayırmış biri olarak bütçe nasıl yapılır, para nasıl bulunur, planlama nasıl yapılır ve para nasıl harcanır, hepsini biliyorum. Mütevazı olmayacağım öyle bir şeye de ihtiyacım yok” dedi.

Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde iş insanları ile bir araya gelen CHP lideri, işsizlik sorununa karşı Türkiye’nin İnsan Kaynakları Bakanlığı’na ihtiyacı olduğunu vurguladı. Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak’la birlikte bir ara yürüyerek salona giren ve konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında İnsan Kaynakları Bakanlığı kuracaklarını açıkladı. ‘KOBİ'ler Buluşması' toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, devletlerin sadece 5-10 yılın değil, 50-100 yılın planlanması gerektiğini bunu yapmayan ülkenin geriye gitmeye mahkum olduğunu anlattı. Kılıçdaroğlu, suç oranının en düşük olduğu belediyeler CHP belediyelerin yönetiminde olduğunu ifade ederek şöyle dedi:

“Çünkü biz sokaktaki çocuğumuzu düşünüyoruz, kültür merkezi yapıyoruz. Gitsin müzikle uğraşsın, sporla uğraşsın. Uyuşturucu yaşı 10’a indi. Riske bakın uyuşturucu yaşı 10’a indi. Tam zamanlı eğitim verirseniz uyuşturucu yaşı 10’a düşmez. Geleceği sağlıklı ve tutarlı inşa etmemiz lazım. Bu söylediklerim hayal değil. Bunların hepsi gerçekleşecektir. Türkiye’nin gücü de potansiyeli de var.”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, para ve vergi tahsilatının nasıl yapıldığını elde edilen gelirin nereye harcandığını çok iyi bildiğini kaydederek, “Hayatının 27.5 yılını bu işe harcamış birisi olarak söylüyorum, ben mütevazi bir insanım, övünmekle zamanım yok zaten övünmem de para nasıl toplanır, nasıl harcanır, bunu en iyi bilen Türkiye’deki 10 kişiden biriside benim. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Devletin kör kuruşunun hesabını sormuşumdur. Heder olmasın diye. Biz 8 değil bazen 18 saat bazen 24 saat çalışmışızdır. Bu ülke için çalışmışızdır. Biz böyleyiz. Yetiştiğimiz kültür budur. Bu toplumu büyütmek istiyoruz. Toplumu dünyada saygın kılmak istiyoruz. Hedefimiz o” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayları Muharrem İnce’nin seçilmesi ve ‘Millet İttifakı’nın çoğunlukta olması halinde yapacağı ilk işlerden birisinin Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı’nı kurmak olacağını anlattı. Kılıçdaroğlu, bu teşkilatta  Türkiye, İran, Suriye ve Irak’ın yer alacağını bildirirken, “Muharrem Bey ilk önce buraları ziyaret edecek. Biz kendi bölgemizde barış istiyoruz. Niye Ortadoğu’da kan akıyor? Ramazan ayındayız, bütün İslam alemi için önemli bir ay ama İslam dünyasında kan akıyor. Silahları kim veriyor, bir grubunu Rusya bir grubunu Amerika. Kaybeden kim? En büyük kaybeden biziz. Size sözüm söz, Ortadoğu’da barışı sağladığımız andan itibaren Türkiye’yi dolara boğarız” dedi.

Bu haber toplam 399 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.