Mersin Milletvekili Adayı Av. Ali Mahir Başarır seçim çalışmalarını hızlandırdı

Mersin Milletvekili Adayı Av. Ali Mahir Başarır seçim çalışmalarını hızlandırdı

24 Haziran Pazar günü yapılacak olan genel seçime 2 gün kala seçim çalışmalarını hızlandırdı. CHP Ziyarette bulunduğu yerlerde Mersin halkının yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılanan Mersin Milletvekili Adayı Av. Ali Mahir Başarır, “Artık yolun sonuna geldi

A+A-

Reel Haber Ajansı (RHA)  - Mersin’in tüm köy ve ilçelerinde vatandaşlarla bir araya gelerek  onların sorunlarını dinleyen Başarır, genel seçimlere yönelik konuşmalarında  bölgedeki  sorunları da tek tek tespit ettiklerini , bölgenin kalkınması, daha yaşanılır ve daha çağdaş bir bölgeye dönüştürülmesi için her türlü yatırımları Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında biz gerçekleştireceklerini ifade ederek “ 24 Haziran, CHP İktidarında aydınlık Türkiye’nin başlangıcı olacak” dedi.

Seçim çalışmaları boyunca Mersin halkının büyük desteğini hissettiğini belirten Av. Ali Mahir Başarır, özellikle esnaf, köylü ve öğrencilerin sorunları ile yakından ilgilendiğini belirterek  “Gerek ülkemizde, gerekse bölgemizde büyük sorunlar yaşamaktayız. Toplumun sıkıntılarını bilmekteyiz. İnsanlık onuruna yaraşır bir yaşam düzeyini sağlayacak ve kalkınmanın önünü açacağız. Çiftçinin ve köylünün, memurun ve esnafın, öğrencinin ve çalışanın sorunları bizim sorunlarımızdır ve öncelikle çözmemiz gereken sorunlardır. Ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmayı biz sağlayacağız.

İşsizlik sorununu çözmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Yazboz tahtasına çevrilen ve hiç kimsenin memnun olmadığı eğitim sorununu acilen düzelteceğiz. Eğitim kalitesi derhal medeni bir seviyeye getirilecek. Sağlıkla ilgili sorunları ortadan kaldıracağız. ” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve Genel Seçimlerini AKP hükümetinin sonu olarak nitelendiren Mersin Milletvekili Adayı Başarır,  “Biz kadınımızın, erkeğimizin, gencimizin, yaşlımızın, çocuklarımızın kısaca insanımızın huzur ve refah içerisinde yaşamasını istiyoruz. Biz herkesin işi ve aşı olsun istiyoruz. Biz hiç kimseyi ötekileştirmeden, dışlamadan, kucaklamak istiyoruz.  AKP Hükümeti artık misyonunu tamamlamıştır. 24 Haziran seçimleri yeni bir milat, yeni bir başlangıçtır. Bu tarih AKP Hükümetinin sonu, CHP iktidarında aydınlık Türkiye’nin başlangıcı olacaktır.”dedi.

 

         

           Ali Mahir Başarır Kimdir?

 Ali Mahir Başarır
 

 İlk, orta ve lise öğrenimini Tarsus’ta tamamladı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1999 yılında mezun oldu. 

 Marmara Üniversitesi'nde Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku dalında master yaptı. 

Cumhuriyet Halk Partisi Tarsus ilçe örgütüne, 1992 yılında, kurucu ilçe üyesi olarak üye oldu. O tarihten bugüne kadar gerek Mersin örgütlerinde aktif olarak çalıştı. İngilizce biliyor. 

27. Dönem CHP Mersin milletvekili adayıdır.

 

Bu haber toplam 474 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.