Osmanağaoğlu’nun adaylığına tepki

Osmanağaoğlu’nun adaylığına tepki

Birleşik Metal İş Genel Yönetim Kurulu, Kemal Türkler Eğitim ve Kültür Vakfı (KETEV) ve Kemal Türkler ailesi ortak bir açıklama yaparak MHP’nin  listesinde...

A+A-

Birleşik Metal İş Genel Yönetim Kurulu, Kemal Türkler Eğitim ve Kültür Vakfı (KETEV) ve Kemal Türkler ailesi ortak bir açıklama yaparak MHP’nin  listesinde  yer alan Tamer Osmanağaoğlu’nun adaylığına tepki gösterdiler.DİSK Başkanı Kani Beko’nun karşısında aday gösterilen Osmanağaoğlu’na yönelik açıklamada  “Meclis eli kanlı, karanlık kişilerin yuvası değildir” denilerek şu görüşlere yer verildi:

“2018 Cumhurbaşkanı ve milletvekili adayları belirlendi ve giderek artan yoğunlukta bir seçim atmosferi ülkenin gündemine tamamen yerleşti. Seçime katılan şu veya bu partiler Türkiye’nin içinde bulunduğu kamplaşmış, kaotik ortamdan kurtarmak vaadiyle birlikten, beraberlikten, herkesi, her kesimi kucaklamaktan söz ederken bu tartışılır vaatlerin samimiyetini anlamak için listeleri şöyle bir gözden geçiriyoruz.

Elbette aday listelerinde beğendiğimiz, beğenmediğimiz veya farklı düzeylerde tartışılır bulduğumuz birçok adaya rastlıyoruz. Fakat öyle bir aday var ki listede, ismini gördüğümüzde bir anda kanımızı donduran. Yutkunarak soluğumuzu tuttuğumuz bir isim. Sınıf mücadelesinin en onurlu günlerinde, emek dosttu insanları aramızdan haince koparanlara yardım ve yataklık eden ülkemizin demokrasi mücadelesini Amerikancı kontrgerilla eylemlerle durdurmaya çalışan ve Türkiye’nin adım adım bulunduğumuz karanlık tabloya sürüklenmesinde sahiplerine biatta kusur etmeyen bir isim: MHP İzmir 2. Bölge 1. Sıra milletvekili adayı Tamer Osmanağaoğlu.

Kimdir Tamer Osmanağaoğlu? 70’li, 80’li yılların karanlık olaylarını bilenler bu ismi hemen tanıyacaklardır. Bahçelievler’de 7 TİP’li öğrencinin katledilmesi davasında idam cezası alan Onursal Genel Başkanımızı evinin önünde katleden ve davanın zaman aşımından düşürülmesinden sonra 2016’da tahliye olan Ünal Osmanağaoğlu’nun abisi ve daha önemlisi suç ortağı Tamer Osmanağaoğlu. Ünal Osmanağaoğlu Kemal Türkler’in öldürülmesinin ardından abisi “yani MHP İzmir Milletvekili adayı” Tamer Osmanağaoğlu’nun kimliğiyle yurt dışına kaçırılmıştı. Avusturya’da uyuşturucu kaçakçılığından 3 ay tutuklu kaldıktan sonra abilerinin talimatıyla yine Tamer Osmanağaoğlu’nun kimliğiyle Türkiye’ye dönmüştü.

Her kurum kendi tarihsel figürleriyle, şahsiyetleriyle örgütsel, kültürel devamlılıklarını sağlarlar. Tarih hiçbir zaman sadece bir geçmiş hikâyesi değildir. Çünkü her yapı geçmişten aldığı meşruiyetle, güçle bugünkü icraatlarını yerine getirir. Sizler nasıl ki bu kirli tarihle bugün gayri meşru bir rejim üretmeye çalışıyorsanız; biz emekçiler ve işçi sınıfı dostları da onurlu tarihimizden, demokrasi mücadelesi veren gencecik öğrencilerden, Onursal Genel Başkanımız Kemal Türkler’den aldığımız mirasla mücadelemizi sürdürüyoruz.

Bazı davaları zaman aşımından düşürerek, ellerinde halkın gerçek dostlarının kanı olanlara yardım ve yataklık eden, kuzu postuyla meclise taşıyarak; emekçilerden, işçi sınıfı dostlarından gerçekleri kaçıramayacaksınız. Tamer Osmanağaoğlu’nun milletvekilliği adaylığı arsızca alınmış bir karardır. Bu arsız kararı ve karanlık şahsiyetin adaylığını kınıyor, takipçisi olacağımızı deklare ediyoruz.”

 

Bu haber toplam 434 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.