Rusya'nın yeni başbakanı Mişustin
Rusya'da Devlet Başkanı Vladimir Putin'in başbakanlığa önerdiği Federal Vergi Dairesi Başkanı Mihail Mişustin Duma'dan onay aldı. Mişustin'in adaylığı oybirliği ile kabul edildi. Putin de, Mişustin'in başbakanlığını onayladı.

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma, Devlet Başkanı Vladimir Putin’den gelen Federal Vergi Dairesi Başkanı Mihail Mişustin’in başbakan olması önerisini kabul etti. Duma’da yapılan oylamada Mişustin’in adaylığı oybirliği ile kabul edildi. Milletvekillerinin 383’ü olumlu yönde oy verirken, 41’i çekimser kaldı, adaylığı desteklemeyen milletvekili ise olmadı.
 
 
YENİ KABİNE MERAK EDİLİYOR
 
Daha önce kabinede yeni yüzlerin bakan olarak görülebileceği mesajını veren Mişustin, Duma’da yaptığı konuşmada başlıca hedeflerinden bazılarını sıraladı. Rusya’nın makro-ekonomik istikrarını muhafaza edeceğini belirten Mişustin, enflasyonu yüzde 4 seviyesinde tutacağı ve ulusal projeler üzerinde çalışacağı vaadinde bulundu. Mişustin ayrıca Putin’in üzerinde durduğu ekonomik gelişim programının hızlandırılması gerektiğini kaydetti.
 
Başbakan Dmitriy Medvedev’in istifasının ardından, Putin, Mişustin’i başbakan olarak önermişti. Medvedev’e ise Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcılığı görevi önerilmişti. (Sputnik)

Diğer Yazılarımız