Yeşilkent’teki imar planı sıkıntıları burada çözülecek

Yeşilkent’teki imar planı sıkıntıları burada çözülecek

Yıllardan bu yana Avcılar Yeşilkent Mahallesi'nde çözülemeyen imar sorunu için belediye önemli adım attı. Artık Yeşilkent'te oturanlar sorunlarını mahallelerinde hizmete giren Plan ve Proje Müdürlüğü Ofisi'ne ileterek bilgi alabilecek.

A+A-

Avcılar’daki Yeşilkent Mahallesi’nde yıllardan bu yana süren imar planı sıkıntılarının çözülebilmesi, halkın beklenti ve gereksinimlerinin yerinde kısa sürede karşılanabilmesi amacıyla ek hizmet binası açıldı. Avcılar Belediyesi Ek Hizmet Binası’nda Yeşilkent’teki güncel sorunların sağlıklı bir şekilde tespit edilmesi için çalışmalar yapılacak halka plan süreci hakkında bilgi verilecek.

Avcılar Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Yeşilkent Mahallesi’nde bulunan Leyla Bayram İlköğretim Okulu yanında Plan ve Proje Müdürlüğü ofisi görevlilerinin görev yapacağı Avcılar Belediyesi Ek Hizmet Binası’nın  faaliyete geçtiği belirtildi.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, ilçedeki imar sorununun önemli bölümünün çözüldüğünü halkın çözüm beklediği mahallelerden Yeşilkent için çalışmaların hızlandırıldığını söyledi. Başkan Dr. Toprak Benli, halkın çözüm beklediği Yeşilkent Mahallesi’ndeki imar planı çalışmalarında ilke kararlar aldıklarını belirterek şöyle dedi:

“HALK İÇİN HALKLA BERABER, İMAR PLANI”

“İlke kararlarımızın başında yıllardan bu yana çözüm bekleyen Yeşilkent Mahallemizi imar planına kavuşturmak geliyor. Bunu yaparken, buradaki kentsel gelişimini ve yerinde dönüşümünü gerçekleştirmeyi, vatandaşlarımızın mevcut binalarının rızası olmadan yıkımına ve mahalleden göç ettirilmesine izin vermemeyi hedefliyoruz. Tüm süreçlerde yerel halkın görüşlerini almayı esas alıyoruz. Bu görüşler bizin için çok önemlidir. Görüşleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na iletirken, imar planlarının halkla beraber halk için yapılmasını sağlamayı hedefliyoruz.”

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, Yeşilkent’te oturanların beklenti ve ihtiyaçlarının bir an önce karşılanabilmesi amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çalışması devam eden plana altlık oluşturmak ve plan sürecini hızlandırmak amacıyla ‘Öneri 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı’ hazırlandığını hatırlattı. Hazırlanan bu planın 8 Ocak 2018 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına 08.01.2018 tarihinde sunulduğu, ‘Acil’ olarak gündeme alınması içir çağrı yapıldığı vurgulandı.

“EK HİZMET BİNAMIZA BEKLİYORUZ”

Başkan Dr. Handan Toprak Benli, Yeşilkent’te halk ile daha kolay iletişim sağlanabilmesi amacıyla, herkesin rahatlıkla ulaşabileceği Leyla Bayram İlkokulu yanındaki alanda hizmete açtıkları Ek Hizmet Binasında Plan ve Proje Müdürlüğü ofisinin faaliyete geçtiğini bildirirken, şunları ekledi:

“Yeşilkent sakinlerini ek hizmet binamıza bekliyoruz. Burada hazırlamış olduğumuz ve İBB’nin onayına sunulan öneri planı geliştirmek, hâlihazırda oluşan güncel sorunların sağlıklı bir şekilde tespit edilmesi için çalışmalarımız başlamıştır. Gelen halkımıza Yeşilkent Mahallesi ile ilgili devam eden plan süreci hakkında bilgi verilmektedir.”

 

Bu haber toplam 533 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.