DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, Siyasi Partiler, Milletvekili ve Yerel Yönetim Seçimleri ile Yüksek Seçim Kurulu Kuruluş Kanunlarında değişiklikler konusunda hazırlanan DSP ÖNERİLERİ çalışmasını paylaşmak üzere TBMM Başkanı, Adalet Bakanı, Seçimlere katılma yeterliliğindeki siyasi partilerin Genel Başkanları ve Barolar Birliği Başkanından randevu talep etti.

Bu kapsamda, Anavatan Partisi, İyi Parti ve Büyük Birlik Partilerini ziyaret eden DSP Genel Başkanı AKSAKAL;

“Son günlerde yeni partilerin kurulması ve erken seçim senaryolarının kamuoyu gündemine yeniden getirilmesiyle birlikte, öteden beri savunduğumuz ve her seferinde de haklı çıktığımız gibi, seçimler ve siyasi partiler kanunlarındaki antidemokratik hükümlerin değiştirilmesi ve mevcut yasalarda yer alan bazı konuların yeniden düzenlenebilmesi için partimizin hukukçularınca hazırlanan bir dizi öneriyi kitap haline getirerek Sayın Genel Başkanlara ilettik. Randevu talebimize olumlu yanıt verecek diğer partilerle de bunları paylaşacağız. Bu önerilerimiz konusunda bugün ziyaret ettiğim partilerde genel bir konsensüs olduğunu gözlemledim, bu da memnuniyet verici bir gelişmedir. Elbette demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarının başında gelen siyasi partiler halkın kendisinin özgürce temsil edildiğine inandığı yapılar olarak var olmalıdır… Hakkaniyet ve eşitlik içinde yapılan seçimler sonrasında oluşacak bir parlamentonun topluma ve ülkeye en iyi hizmeti vereceğine inanıyoruz.” dedi.

AKSAKAL, önümüzdeki günlerde bu ziyaretlerin devam edeceğini ve sonunda kamuoyu ile de paylaşılacağını sözlerine ekledi.

Diğer Videolar