Bahçeli: Hükümetin EYT tavrını destekliyoruz
Uzun bir aradan sonra Meclis'e gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Hükümetin EYT tavrını destekliyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili talebe kesinlikle olumlu yaklaşmadığını belirtmişti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis kulisinde biraraya gelerek, kısa süre sohbet etti. Erdoğan, görüşmeye ilişkin, “Hoş bir sürpriz”dedi.

Yaklaşık 15 dakikalık sohbetin ardından Meclis’ten ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili bir soru üzerine, “Cumhurbaşkanı’nın son konuşmasındaki değerlendirme bizim için de genel kabul gören bir değerlendirmedir. Sayın Cumhurbaşkanı ve hükümetinin de değerlendirmesi Türkiye açısından bize göre isabetli olmuştur” dedi.

‘SAKALIMLA UĞRAŞSINLAR DİYE AÇIKLAMA YAPMADIM’

Bahçeli, sağlık durumuyla ilgili soruya ise şu yanıtı verdi: “Sağlık konusuyla ilgili, hâla da söylüyorlar, dikkatinizi çekti mi bilemiyorum, ben ilk defa dışarı çıktığımda bir sakal bırakmıştım -sizin bu kirli sakalınız gibi- benim de bir sakalım olmuştu, o sakalı dikkate alarak sağlığımla uğraşacakları yerde sakalımla uğraşsınlar diye bir açıklama dahi yapmadım, fakat sakalla uğraşan çok az çıktı. Ben herkese sağlık diliyorum, çünkü sağlık her şeyin başı. Bizi eleştirenler, ‘geberdi’ diyenler, ‘geberecek’ diyenler, ‘MHP böylelikle parçalanacak’ diyenler şimdi buradayız, arkadaşlarla beraberiz, Allah’a çok şükür Allah’ın vermiş olduğu ömrü yaşamaya çalışıyoruz. Dua edenlerle, iftira edenler arasındaki farkı… Allah’a bin şükür dua edenler iftira edenlerden çok çok fazla. Endişe edecek bir durum yok.”

YENİDEN SAKAL BIRAKACAK MI?

Bahçeli, “Yeniden sakal bırakacak mısınız?” sorusu üzerine de, “Kestim bir defa. Dinlenme döneminde sürekli tıraş olmak yerine… Ama biraz da yakıştığı iddia edildi. Bir iki fotoğrafımız çıktı. Biz her şeyi bir defa deneriz. Biraz dinlenmiş oldu. Çünkü ben her gün tıraş oluyorum, cumartesi pazar da dahil olmak üzere. Günlük tıraşımı olurum. İlk defa uzun bir sakal bıraktık. O da 20 gün ancak. Tam seçilecek halde de değildi ama millet biraz daha dikkatli baktığı için fark ettiler” dedi.

VEKİLLERLE YEMEK

3 hafta boyunca hastanede tedavi gören Bahçeli, 23 Eylül’de taburcu olmuştu. Bahçeli, o tarihten bu yana sağlık sorunları nedeniyle TBMM çalışmalarına katılmıyor ve sadece yazılı açıklama yapıyor.

Zaman zaman MHP Genel Merkezi’ne gelen Bahçeli’nin, Meclis’te partili milletvekilleriyle yemekte biraraya geldiği öğrenildi.

Diğer Yazılarımız